Kreatyna, co to jest? Rodzaje kreatyny

Czym jest kreatyna?

Kreatyna, to bardzo popularny suplement wśród sportowców na całym świecie. Na swoją sławę zasłużyła sobie przede wszystkim możliwością podniesienia poziomu wytrzymałości i siły. Ponad to, pozwala zmniejszyć i opóźnić odczucie zmęczenia. Co więcej, rozbudowuje masę mięśniową. Kreatyna, to doskonały sposób na intenstywne i długotrwałe treningi. Używają jej zarówno kulturyści, jak i lekkoatleci. Jaka jest najlepsza kreatyna?

Rodzaje kreatyn

  • Stak kreatynowy, czyli kompleks kilku form kreatyny, dodatkowo wzbogacony o substacje umożliwiające szybsze dotarcie do tkanek mięśniowych. Dodatkowo zwiększa ich nawodnienie i sprzyja magazynowaniu glikogenu. Ponad to, substacja hamuje katabolizm oraz znacznie wpływa na proces syntezy białek.
  • Monohydrat kreatyny, to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie. Wpływa na wzrost wytrzymałości, siły oraz przyspiesza przyrost masy beztłuszczowej. Substancja jest niczym innym, jak prostym połączeniem cząsteczki kreatyny z cząsteczką wody. Jest szczególnie zalecana dla osób początkujących.
  • Kre-alkalyn (buforowany monohydrat kreatyny), to substancja, którą można przyjmować w znacznie mniejszych dawkach, niż w przypadku klasycznego monohydratu. Największym minusem jest prawdopodobnie wysoka cena produktu. Nie powoduje on jednak ani problemów trawiennych, ani co ważne, nie zatrzymuje wody w przestrzeniach międzykomórkowych.
  • Jabłczan kreatyny, to połączenie cząsteczki kreatyny z cząsteczkami kwasu jabłkowego. Wspomaga zarówno przyrost beztłuszczowej masy ciała, wytrzymałość i siłę oraz regenerację po treningu. Charakteryzuje się również bardzo dobrą stabilnością chemiczną i rozpuszczalnością.
  • Cytrynian kreatyny, czyli połączenie cząsteczki kreatyny i cząsteczek kwasu cytrynowego. Podobnie jak poprzednicy, bardzo dobrze spełnia swoją rolę we wspomaganiu przyrostu beztłuszczowej masy ciała, regeneracji po wysiłku, wytrzymałości i siły.
  • Matrix kreatynowy jest połączeniem różnych rodzajów kreatyny. Zarówno forma i ilość mogą być różne. Kombinacja powstała poprzez przekonanie, że połączenie różnych form kreatyny może dać większe efekty niż każda z osobna.

Warto wiedzieć: https://musclefactory.pl/ranking/najlepsza-kreatyna/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *