Bezpieczny i efektywny trening? Tylko z odpowiednimi butami

Każdy, kto choć raz uczestniczył w zajęciach sportowych lub spędził trochę czasu na siłowni, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że bez odpowiednich butów trening traci na wartości, przy okazji narażając ciało na kontuzje i ograniczenia ruchomości w stawach. Okazuje się, że nie ma uniwersalnych butów, które byłyby dobre dla każdego. Wiele zależy od rodzaju treningu, który się wykonuje, a także od kształtu stopy i ogólnej postawy ciała. Jak więc dokonać dobrego wyboru i zaopatrzyć się w buty na siłownie z różnymi sprzętami?

Buty do biegania dobre na wszystko? Niekoniecznie

Buty do joggingu wyróżniają się niezwykłą wygodą – dzieje się to za sprawą pianki, która dopasowuje się do kształtu stopy i amortyzuje stawy. Memory foam, lekkość obuwia, miękka podeszwa oraz dobra wentylacja sprawia, że doskonale sprawdzają się także na siłowni, ale tylko w niektórych przypadkach. Buty do biegania są odpowiednie do ćwiczeń kardio, treningu aerobowego oraz tych aktywności, które nie angażują zbytnio dolnej części ciała. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy na siłownię przychodzi się głównie po to, by podnosić ciężary, robić przysiady i inne czynności angażujące kończyny dolne. Wtedy potrzebne jest obuwie, które jest przeciwieństwem tego biegowego. Przede wszystkim powinno posiadać twardą podeszwę. Przy chęci zbudowania siły mięśniowej niepotrzebna wydaje się także pianka amortyzująca, która niejako „zabiera” osobie ćwiczącej wysiłek, który jest tak istotny w treningu siłowym.

Jak znaleźć buty dostosowane do typu treningu? Warto szukać w sklepach internetowych. Istnieje spora szansa na zakup dobrej jakości obuwia w korzystnej cenie – kody rabatowe eobuwie to dobra okazja, by nabyć takie, które będą wsparciem w treningu.

Cechy dobrze dobranego do treningu obuwia sportowego

Mimo że najlepszą opcją jest posiadanie przynajmniej dwóch par butów do treningu – zwłaszcza kiedy ćwiczenia są zróżnicowane – w poszukiwaniu ideału sportowego obuwia pomaga zwrócenie uwagi na poniższe cechy:

– twarda podeszwa,
– dobra stabilizacja stopy,
– tworzywa zapewniające dobrą przepuszczalność powietrza, zapobiegające nadmiernemu poceniu się stopy oraz niwelujące nieprzyjemne zapachy podczas wysiłku,
– stylistyka zgodna z indywidualnym gustem.

Dzięki takim wytycznym możliwe jest połączenie treningu biegowego, kardio i siłowego bez konieczności zmiany obuwia co jakiś czas. Co ważne, w odpowiednich butach na siłownię zapobiega się groźnym kontuzjom i znacznie zwiększa komfort ćwiczeń. Jak szukać okazji? Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z kodów zniżkowych z Rabatio.com. Pora wybrać swoje ulubione – w korzystnej cenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *