Aktywny przez duże „A”, czyli jak być fit przez cały rok

Bycie fit stało się modne, jednak wybierając aktywny styl życia nie należy kierować się modą, lecz pamiętać, że robi się to dla swojego zdrowia. Wiele osób fit „bywa”, a nie „jest”, zasłaniając się, że zimą jest zimno, a latem ciepło. Pamiętajcie, że zdrowie jest najważniejsze. Dlatego też nie można sobie folgować czy znajdować głupich i nieprawdziwych argumentów. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam jak być fit i to przez cały rok. Oto aktywność przez duże „A”.

Dobra aktywność dla początkujących i zaawansowanych

Jazda na rowerze jest przyjemnością, jest też modna i pozwala nie tylko utrzymać świetną sylwetkę, ale i zrzucić nadprogramowe kilogramy. To doskonała aktywność dla początkujących, ale i zaawansowanych. A więc nie czekajcie tylko wsiadajcie na swoje „dwukołowe rumaki”. Jeżeli jednak nie posiadacie jednośladu, a kasy w portfelu jakoś nie macie w nadmiarze, to zamiast zbierać i czekać, a potem czekać i zbierać, koniecznie wybierzcie się do rowerowego komisu. Znajdziecie tam świetne modele, ale i niskie ceny. Tutaj polecamy Wam komis rowerowy WygodnyRower.pl. Zatem nawet bez wychodzenia z domu możecie zrobić zakupy. Swoją drogą jazda na rowerze jest aktywnością całoroczną i nie musicie z niej rezygnować nawet zimą, szczególnie że ostatnio zimy w większości regionów Polski są niemal bezśnieżne.

Jedź zawsze zdrowo i nie pozwalaj sobie na odstąpienie od reguły

Albo rybka, albo akwarium – czyli zdecyduj, albo jesteś fit albo nie. Nie można być fit tylko czasem, wszak oznacza to, że nie jesteś fit i koniec kropka. Zatem apelujemy do wszystkich: pamiętajcie, że w trosce o swoje zdrowie i odpowiednią wagę bądź sylwetkę nie można iść na kompromisy. Zatem jeżeli wybieracie zdrowy styl życia, to zawsze powinniście się zdrowo odżywiać. A więc nie można pozwalać sobie na odstępstwa od reguły. Dlatego też zdrowa dieta powinna być zawsze zdrowa. Nie można więc spożywać żadnego śmieciowego jedzenie, ani też pić napojów kolorowych. Koniecznie trzeba też zrezygnować z jakichkolwiek używek. Choć na początku może być ciężko i będzie ciężko, to jednak po jakimś czasie przyzwyczaicie się i już nie będziecie patrzeć z takim pożądaniem na dużego hamburgera. W zdrowej diecie powinny dominować warzywa, najlepiej kupować świeże, na targach, oczywiście z certyfikatem eco. Sezonowe warzywa i owoce są najzdrowsze. Zimą i jesienią możecie z kolei korzystać z warzyw i owoców, które wcześniej zamroziliście. Z tego płynie morał: mroźcie jedzenie. W diecie nie powinno też zabraknąć chudego mięsa oraz ryb, chyba że jesteście wege, to wtedy spożywajcie większe ilości fasoli, która także jest bardzo zdrowa, a swoją drogą nic tak nie smakuje jak kotlety z fasoli polane sosem z kurek. Aż się rozmarzyliśmy.

Mała zmiana – duży efekt

Warto też pomyśleć o zmianie nawyków. Dotyczy to nie tylko jedzenia. Otóż należy jak najwięcej się ruszać. Ale nie od dziś wiadomo, że my Polacy jesteśmy dobrzy w wymówkach. Zatem jeżeli chcecie powiedzieć, że nie możecie, bo sporo pracujecie, to już obalamy Wasz słaby argument. Także dużo pracując, można być aktywnym. Wystarczą tylko drobne i małe zmiany. Zamiast windy korzystajcie ze schodów. Do pracy dojeżdżajcie na rowerze albo spacerujcie. Jeżeli mieszkacie za daleko, nie wsiadajcie na pierwszym przystanku lecz trzecim, dzięki temu będziecie aktywni. A rezygnując z samochodu jeszcze dodatkowo sporo zaoszczędzicie.

Coś dla siebie i od siebie

Oczywiście należy pamiętać, że nie tylko zdrowie fizyczne jest ważne, lecz należy też zadbać o to psychiczne. Dlatego też każdego dnia nie można zapominać o sobie i trzeba zrobić coś od siebie i dla siebie. Nawet jeżeli znajdziecie tylko 30 minut przerwy od codziennych obowiązków, to 30 minut jest lepsze niż kilka minut. Polecamy Wam czytanie książek czy relaksującą kąpiel w olejkach eterycznych. W weekend zamiast siedzieć w domu zdecydowanie lepiej wybrać się na długi spacer czy potańczyć z przyjaciółmi.

Warto być fit. Ale warto być fit dla swojego zdrowia, a nie tylko po to, aby dodawać fotki na portale społecznościowe. Jeżeli powodami Waszego fit nastawienia jest moda czy zdjęcia, to zamiast się tak trudzić skorzystajcie z Photoshopa – tak robi większość fit celebrytek i po problemie. Polecamy jednak trwałą zmianę nawyków dla własnej satysfakcji i dobrego samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *