Baza wiedzy submenu_ind  Kącik rozwojowy submenu_ind  Kreatywność

ĆWICZENIE 1

„OTWARCIE KREATYWNEGO MYŚLENIA”

 

Na co dzień otoczenie oczekuje od nas precyzyjnych odpowiedzi. Zazwyczaj po wstępnej analizie danej kwestii wybieramy jedno, właściwe rozwiązanie. Często jest to efekt logicznego myślenia, które bardziej wzmacniano w nas niż myślenie kreatywne. Wyzwól swój umysł z racjonalnego, zdroworozsądkowego myślenia i znajdź jak najwięcej pomysłów na poniższe pytania:

 

- Jakie pasje można przełożyć na biznes?

- Co podarować tacie na urodziny?

-  W jaki sposób sprawić, żeby druga osoba się uśmiechnęła?

- Gdzie można zjeść za darmo obiad?

- Jakie są moje marzenia?

 

 

ĆWICZENIE 2

„SYNCHRONIZACJA PÓŁKUL”

 

Którą ręką piszesz? A może potrafisz obiema?

Jeśli zwykle robisz to prawą ręką – spróbuj napisać coś lewą. Na początek możesz coś narysować, żeby było łatwiej. Potem napisz parę zdań tak precyzyjnie jak to tylko możliwe. To może wymagać paru prób.

Inne ćwiczenie na synchronizację obu półkul mózgowych polega na robieniu rzeczy inaczej niż robisz do tej pory, np. zmianie drogi do domu, zmianie rozkładu dnia, modyfikacja przepisu kulinarnego, etc. Zwykle powyższe czynności robimy rutynowo, a chodzi o to, aby włączyć prawą półkulę i pobudzić swoją kreatywność. Robiąc codzienne rzeczy inaczej niż zwykle mamy okazję do zdobycia zupełnie nowego doświadczenia.

 

 

ĆWICZENIE 3

„PRZEŁAM SCHEMAT”

 

Kiedy ostatnim razem byłeś w nowym, wcześniej nieznanym sobie miejscu?

Nie ma lepszego sposobu na praktykowanie kreatywności jak wyjście ze swojej strefy komfortu i eksplorowanie coraz to nowych miejsc, które zainspirują do nowych pomysłów. Chodzenie codziennie do tej samej, ulubionej kawiarni ma swoje plusy, jednak jeśli od czasu do czasu będziesz wybierał nowe miejsca dasz sobie szansę na poznanie nowych smaków, nowego otoczenia, nowych ludzi.

Zatem – zaplanuj nowe miejsce, do którego udasz się w najbliższym czasie, a w którym nigdy wcześniej nie byłeś. Otwórz swój umysł i daj się zainspirować nieznanym!


X

Bądź z nami w kontakcie!