Słodycze dietetyczne – ratunek dla łasuchów na diecie

Dobrze wiesz, że słodycze tuczą i są ostatnim produktem, który powinien się znaleźć w redukcyjnej lub po prostu zdrowej diecie. Mimo to od czasu do czasu masz ogromną ochotę na coś słodkiego. Jeśli potrafisz się powstrzymać, to świetnie – w przeciwnym razie, aby nie dać się pokusie, doskonałym rozwiązaniem będą słodycze dietetyczne. Co się w nich znajduje? Czy można im zaufać?

Czym są słodycze dietetyczne

Kiedy mowa o słodyczach, automatycznie ma przychodzą na myśl produkty wysokokaloryczne, z dużą zawartością cukru, zwyczajnie niezdrowe, ale z drugiej strony smaczne, co sprawia, że tak trudno im się oprzeć. Nie tylko cukier, ale również drobno mielona mąka pszenna i różnego rodzaju sztuczne dodatki decydują o ich niekorzystnym wpływie na organizm i sylwetkę. Czy to oznacza, że nie da się połączyć słodyczy z pozytywnymi właściwościami dla zdrowia i ciała? Na szczęście nie – idealnym wyjściem są słodycze dietetyczne.

Założeniem słodyczy dietetycznych jest to, żeby zachować smak tradycyjnych wyrobów cukierniczych i wyeliminować ich wysoką kaloryczność, jednocześnie obniżając indeks glikemiczny. Taki efekt udaje się osiągnąć poprzez zastosowanie naturalnych, niskokalorycznych słodzików, takich jak ksylitol czy erytrol zamiast przemysłowego cukru. W słodyczach dietetycznych do uzyskania pożądanego efektu smakowego wykorzystuje się także suszone owoce, np. żurawinę, morele czy jabłka.

Z kolei utwardzone, niezdrowe tłuszcze znajdujące się w tradycyjnych słodyczach w ich dietetycznej odmianie ustępują tłuszczom nieuwodornionym, o znacznie korzystniejszym wpływie na zdrowie i sylwetkę. W zastępstwie mąki pszennej często pojawiają się zaś inne rodzaje mąk, jak np. żytnia, orkiszowa czy gryczana, nierzadko w wersji pełnoziarnistej, czyli najlepszej z możliwych. Z myślą o osobach aktywnych fizyczny wiele słodyczy dietetycznych jest wzbogacanych o białko, aminokwasy, witaminy i minerały, poprawiając funkcjonowanie całego organizmu.

Rola słodyczy dietetycznych w diecie

Różnorodność dostępnych słodyczy dietetycznych gwarantuje wyjątkowo szeroki wybór. W niniejszej kategorii znajdziesz m.in. batoniki i ciasteczka proteinowe, lody białkowe, cukierki na bazie kisielu czy bezcukrowe puddingi o różnych smakach. Otrzymujesz nie tylko wartościowe pod względem odżywczym, ale również smaczne przekąski, które stanowią znakomite urozmaicenie w diecie osób, które się zdrowo odżywiają.

Niewątpliwą zaletą słodyczy – suplementów dietetycznych jest ich wygoda. Niewielkie i poręczne opakowania powodują, że można mieć je zawsze pod ręką i sięgnąć po nie, kiedy np. nie da się przygotować i zjeść normalnego posiłku. Słodycze dietetyczne skutecznie zaspokajają głód, nie powodując szkód organizmowi ani nie przyczyniając się do powiększenia tkanki tłuszczowej. Oczywiście nie należy ich stosować jako podstawę diety, ale jako uzupełnienie, urozmaicenie i szybka przekąska nadają się świetnie.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *