Ciekawe miejsca na Mazurach

Jeśli nie nad jezioro i nie w góry to może Mazury! To cel podróży wielu turystów. Co warto tam zwiedzić? Poznaj wiele ciekawych miejsc z których słynie ten region Polski.

Ślady niemieckie

Na terenie Mazur można odnaleźć obiekty przypominające o obecności wojsk niemieckich na tych ziemiach, co zobaczyć można po dziś dzień.

Jedną z takich atrakcji jest Wilczy Szaniec, służący jako kwatera główna Adolfa Hitlera. Znajdowała się ona na terenie lasu niedaleko Kętrzyna. Tak naprawdę był to cały kompleks składający się z bunkrów i budynków mieszkalnych, posiadający dwa lotniska, połączenia kolejowe oraz pasy minowe. Dziś można zobaczyć niestety ruiny, ale nadal robią one wrażenie.

Warto wybrać się też do miejscowości Mamerki, w których to stacjonowały niemieckie wojska lądowe. Jadąc w to miejsce dziś odnajdziesz bunkry z 30-metrowym korytarzem, muzeum II wojny światowej lub wejdziesz na najwyższą na Mazurach wieżę widokową. Przed wyjazdem będziesz potrzebować trochę gotówki, więc przyda się chociażby pożyczka bez bik, dzięki której pokryjesz koszty.

Nietypowe, wodne atrakcje

Na Mazurach znajdziesz też najdłuższą sztuczną drogę wodną w Polsce, wiodącą z Ostródy do Elbląga, czyli kanał mający około 80 kilometrów długości. Robi on wrażenie z kilku powodów. Po pierwsze różnica poziomu wody na całym odcinku wynosi nawet 103 metry. Po drugie po drodze znajdują się śluzy i pochylnie. Po trzecie możesz wybrać się w rejs statkiem i zobaczyć to wszystko na własne oczy!
Inny kanał – Mazurski – również stanowi atrakcję regionu. Łączy rzekę Łynę znajdującą się w Obwodzie Kaliningradzkim z Jeziorem Mamry. Jego budowa była wielokrotnie przerywana (głównie za sprawą wybuchów I i II wojny światowej). Warto zobaczyć tu najlepiej wykończoną i działającą po dziś dzień śluzę, tzw. Hitlera, znajdującą się w parku linowym w miejscowości Leśniewo Górne.

Kościoły, zamki i muzea

Tych na terenie Mazur nie brakuje. W Świętej Lipce warto wybrać się do tamtejszej świątyni na nietypowy koncert organowy z ruchomymi figurkami. Jeśli lubisz zwiedzać zamki, udaj się do Kętrzyna lub miejscowości Ryn. W tej ostatniej służy on jako 4-gwiazdkowy hotel, więc możesz zostać tam na dłużej. Pamiętaj, że w przypadku braku funduszy masz wiele rozwiązań, które pomogą Ci w pokryciu kosztów, np. za zakwaterowanie, a pożyczka bez bik jest jedną z nich.
W Spytkowie znajduje się Muzeum Indian Ameryki Północnej oraz plenerowa Wioska Indiańska. To fascynujące miejsce przeniesie Cię w czasie i pozwoli pokazać namiastkę życia i kultury indiańskiej.
To nie jedyne atrakcje, jakie znajdziesz na Mazurach. Jeśli chcesz poznać ich jak najwięcej, zaplanuj sobie dłuższy urlop, a na pewno znajdziesz tutaj wiele ciekawych zajęć. Po takiej wyprawie z pewnością przywieziesz do domu niesamowite wspomnienia. Nie zapominaj, że w przypadku ograniczonego budżetu lub braku wystarczających środków pomoże pożyczka bez bik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *