Jak zacząć biegać?

 Czas postawić na bieganie!

Bieganie to jedna z tych aktywności fizycznych, która potrafi śnić się nam po nocach i straszyć nas w nocnych koszmarach. Otarcia na kostkach, bąble na nogach czy litry potów na skroniach mogą odstraszyć największych entuzjastów aktywnego spędzania czasu wolnego. Czy jednak biegnie faktycznie jest, aż tak ciężkie dla amatorów, którzy mają z nim styczność po raz pierwszym? Wiemy o tym, że początki bywają trudne. Należy jednak zadać fundamentalne pytanie: Jak zacząć biegać? Zmiana nigdy nie przyjdzie po nas sama. To my musimy po nią wyjść i zdobyć dla siebie upragnione trofeum.

Kiedyś niemożliwym dla mnie było przebiegnięcie odcina dziesięciu kilometrów. Natomiast teraz jest to dla mnie codzienność. Jak tego dokonałem? Poprzez systematyczność i odpowiednią motywację. Dlatego teraz postaram pokierować się wszystkich adeptów biegania, tak aby było im łatwiej na samym początku ich przygody z bieganiem. Przed tym jak zaczniemy biegać musimy zadbać o kilka ważnych rzeczy. A mianowicie o to, aby mieć na sobie odpowiedni strój sportowych oraz obuwie, które przeznaczone jest do biegania. Tego typu obuwie charakteryzuję się specjalną podeszwą, która odpowiednio amortyzuję stopę przy kontakcie z podłożem. Następną ważną kwestią jest to, aby odpowiednio dobrać ubiór. Nie możemy ubrać się za ciepło, albowiem prowadzi to do przegrzania. Jest to często spotykany błąd, który obserwuję u osób początkujących.

Na początek przed bieganiem ważną kwestią jest rozgrzewka, która odpowiednio przygotuję nasze ciało to podjęcia wysiłku. Podczas rozgrzewki szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na prawidłowe rozgrzanie stóp, kolan oraz bioder. Nie powinniśmy także zapomnieć o krótkiej rozgrzewce odcinka lędźwiowego oraz ramion oraz przedramion, które też biorą czynny udział w biegu. Elementem, który w istotny sposób może uprzyjemnić naszą aktywność jest ulubiona muzyka, która doda nam siły podczas kryzysowych momentów naszego biegu. Warto biegać rytmicznymi krokami i pamiętać o rytmicznym, miarowym oddechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *