Pierwsza wizyta na siłowni, o czym warto wiedzieć?

Nadszedł czas żeby zadać o siebie!

Jeżeli chcemy zadbać o nasze ciało, sprawić by było bardziej jędrne i umięśnione to świetnym pomysłem jest wizyta na siłowni, która sprawi, że nabierzemy sportowego ducha i przekonamy się do wysiłku fizycznego. Jak wiemy wysiłek fizyczny i sport leczą nie tylko ciało, ale także ducha. Nowicjusze jednak mają tremę przed tym jak wypadnie: Pierwsza wizyta na siłowni, o czym warto wiedzieć? Postaram się przedstawić najbardziej podstawowe rzeczy, o których należy pamiętać przed pierwszą wizytą na siłowni. Musimy zabrać ze sobą strój sportowy i obuwie zmienne. To podstawowa sprawa. Przyda nam się także ręcznik.

Przychodzą na siłownię najpierw musimy zawitać na recepcję i okazać karnet, aby móc przejść dalej. Na recepcji także zazwyczaj mamy możliwość kupienia napoju, batoników energetyzujących bądź też odżywki dla sportowców. Po tym jak okażemy karnetu udajemy się do szatni po to, aby zmienić nasz strój na sportowy. Jeżeli jesteśmy pierwszy raz na siłowni warto zacząć od treningu full body workout, który jest zalecany wszystkim osobą początkującym jak i średnio-zaawansowanym. Celem tego treningu jest trening każdej partii mięśniowej na danej jednostce treningowej. Tego typu trening początkujące osoby powinny wykonywać trzy razy w tygodniu.

Każde ćwiczenie powinniśmy wykonywać w seriach. Każdą serie dzielimy na powtórzenia danego ćwiczenia. Między seriami powinniśmy wykonywać około dwu minutowy odpoczynek, choć jest to kwestia intuicyjna. Po zakończonych ćwiczeniach na siłowni na ogół mamy do dyspozycji prysznic. Po ćwiczeniach powinniśmy zająć się przygotowaniem posiłku potreningowego. Oprócz treningu na siłowni ważny elementem jest też sama dieta, która powinna obfitować w duże ilości biała. Nie powinniśmy także zapominać o odpowiedniej ilości węglowodanów, tłuszczy. Każdy nowy adept sportów siłowych musi dać sobie trochę czasu, aby przyzwyczaić się do wysokiej intensywności ćwiczeń, które narzuca nam siłownia. Tego typu adaptacji następuje w ciągu miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *