Dieta na masę mięśniową, co warto jeść?

Ćwiczenia na siłowni to początek drogi każdego sportowca. Trzeba również pamiętać o racjonalnym odżywianiu, które wykonuje całą pracę poza matą treningową. Podstawowa wiedza w tej dziedzinie przyda się z pewnością każdemu. W dzisiejszych czasach mamy bardzo dobry dostęp do takiej wiedzy, dlatego powinniśmy korzystać z nowinek technologicznych. Jeśli nie mamy pewności co do określonych artykułów, to można się zgłosić do dietetyka bądź trenera personalnego.

Węglowodany, białka i tłuszcze!
Nagłówek mówi nam tak naprawdę wszystko! Są to niezbędne składniki, które powinny znaleźć się w diecie każdej aktywnej osoby i nie tylko. Węglowodany odpowiadają za regenerację, siłę i ogólną energię w ciągu dnia. Dzięki nim możemy lepiej funkcjonować i będziemy zdecydowanie bardziej wydajni w ciągu dnia. Biała są elementem budulcowym, który przekłada się na pracę naszych mięśni. Dzięki temu możemy zbudować sylwetkę jak kulturyści. Na sam koniec zostały tłuszcze. Szczególnie kwasy tłuszczowe omega 3-6-9. Odpowiadają one za mnóstwo pozytywnych procesów w naszym organizmie. Między innymi wspomagają odporność i pracę naszego mózgu.

Skąd pozyskiwać wszystkie wartości?
Wyżej wymienione składniki znajdziemy w naturalnym pożywieniu. Dobrej jakości węglowodany znajdują się w różnego rodzaju kaszach, ryżach, makaronach, a nawet ziemniakach czy batatach. Białka występują głównie w jajkach, mięsie i rybach. Dobre tłuszcze występują również w tłustych rybach, oliwie z oliwek oraz orzechach. Wszystkie składniki połączone w jedną całość budują solidną bazę dla naszego organizmu. Jedzenie traktujemy jak dobrej jakości paliwo, które pcha nasz organizm codziennie do przodu.

Jak sami widzicie w diecie ważny jest każdy składniki. Wszystko musi się w niej znajdować, ale w odpowiednich proporcjach. Najlepiej skonsultować wszystkie nasze rozterki z osobą, która posiada doświadczenie w tej dziedzinie i będzie nam w stanie dobrze doradzić. Pamiętaj, że możesz zadbać o to sam. Wystarczy przeczytać kilka poważnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *