Baza wiedzy submenu_ind  Polecana literatura submenu_ind  Autoprezentacja

Blad_PowerPointa.jpgMATTHIAS PÖHM

Błąd PowerPointa

Czy często zdarza Ci się, że ktoś podważa Twoje zdanie mówiąc, że mylisz się całkowicie? Że Twój dotychczasowy sposób myślenia to fatalna pomyłka, którą powinieneś jak najszybciej naprawić? Przygotuj się, że takie słowa padną z ust (a właściwie spod pióra) Matthias’a Pöhm’a. Autor, który jest niezaprzeczalnym ekspertem w dziedzinie wystąpień publicznych, analizując setki tysięcy prezentacji, wypracował zbiór zasad, które warto wprowadzić do własnych wystąpień. Jego rozwiązania są proste, jednak niech Cię to nie zwiedzie. Wprowadzenie ich wymaga zupełnej zmiany podejścia do prezentacji i sposobu prowadzenia wystąpień. To pokazuje, że jeśli chcesz osiągnąć w tej dziedzinie sporą biegłość, nie mówiąc o perfekcji, to musisz ćwiczyć, ćwiczyć, i jeszcze raz ćwiczyć. Jednak efekty są bardzo obiecujące. :) Książka Pöhm’a jest innowacyjna, pomimo (a może właśnie dlatego) że zrywa z korporacyjnym narzędziem prezentacyjnym, jakim w ostatnich latach stał się PowerPoint. Autor nakłania (błaga i nakazuje), aby nie zasłaniać się slajdami. To Ty jesteś w swojej prezentacji najważniejszy. I uwierz mi, że masz potencjał, aby udźwignąć uwagę słuchaczy. Co więcej, dzięki metodom Pöhm’a, starczy Ci sił, by tą uwagą kierować, a kiedy będzie trzeba - potęgować ją do tego stopnia, aby prezentowane przez Ciebie treści robiły piorunujące wrażenie! Brzmi obiecująco? Zatem zapraszam do lektury i pracy nad własnym warsztatem prezentacyjnym. :)
Katarzyna Mirkiewicz

 

 

Zen prezentacjiGARR REYNOLDS

Zen prezentacji

Koniec z nudnymi, przeładowanymi i mało porywającymi prezentacjami!

Od przeczytania tej książki Twoje wystąpienia będą bazowały na jednym głównym przekazie wplecionym w barwną historię, a ich tłem będą proste, metaforyczne zdjęcia na slajdach, które zapadną w pamięć słuchaczy.

Koniec z zamieszczaniem zbyt wielu danych na slajdzie, z punktorami, z szablonami PowerPoint, nic nie mówiącymi klipartami. Mnogość dostępnych narzędzi sprawia, że wielokrotnie czujemy się zagubieni. Tkwimy w błędnym przekonaniu, że im więcej informacji zamieścimy na slajdach, tym większe przygotowanie i profesjonalizm pokażemy naszej publiczności. Co jednak z tego, skoro słuchacze wychodzą z prezentacji i nie pamiętają nic z tego, co im przekazaliśmy. Ba, często nawet nie wiedzą o czym prezentacja dokładnie była! Zapomnieliśmy, że występując publicznie nie występujemy dla siebie, lecz dla innych – współpracowników, przełożonych, podwładnych, klientów, partnerów biznesowych. W momencie, gdy zrozumiemy, czego dokładnie określona grupa odbiorców potrzebuje oraz w jaki sposób mamy im to przekazać – okazuje się, że nasze prezentacje stają się atrakcyjne, zapadające w pamięć, skuteczne. Siła prezentacji tkwi w naszym odpowiednim przygotowaniu do niej, lecz nie w aspekcie technicznym, lecz mentalnym. Poszczególne kroki zawarte w „prostych pomysłach i ważnych zasadach” tej książki pokazują nam, w jaki sposób stworzyć mistrzowską prezentację. Niespodzianką jest to, że tezy Reynolds’a można odnieść także do innych dziedzin naszego życia. Polecamy!

Katarzyna Kaźmierczak

 

 


X

Bądź z nami w kontakcie!